Wyzwanie pisarskie 2021
„U progu Twojej opowieści”

Witam Cię na stronie zapisów do majowego wyzwania pisarskiego!

To już trzecia edycja i powoli staje się ono moją instagramową (i nie tylko) tradycją. W tym roku postanowiłam się skupić nad czymś, co z jednej strony będzie przydatne chyba dla każdej piszącej osoby, z drugiej zaś stanie się doskonałym wstępem do warsztatów o strukturze fabularnej, które wystartują pod koniec maja.

W tym roku wyzwanie przebiega pod hasłem U progu Twojej opowieści”. W ciągu pięciu dni będziesz dostawać materiały pomagające Ci wczuć się w klimat historii, którą chcesz napisać. Robiąc kolejne ćwiczenia, wzbogacisz przede wszystkim pierwszy akt powieści (lub czegoś, co tworzysz) i poznasz otoczenie głównej postaci. Zrozumiesz lepiej, na co zwracać uwagę, a co nie jest tego warte. 

Pod spodem garść najważniejszych informacji dla Ciebie.

Kiedy? Wyzwanie zaczyna się 5 maja 2021 r. i potrwa pięć dni. 

Gdzie? Codziennie na Twój mail przyjdą karty pracy z ćwiczeniami, do samodzielnego wykonania. Niektórymi efektami możesz pochwalić się na IG, oznaczając je hasztagiem #wyzwanieladyv oraz @ladyv.pisarka – dzięki temu będę mogła Cię odwiedzić i skomentować wpis. Z kolei planowany live będzie się odbywał na Zoomie, którego jednak nie trzeba instalować (istnieje wersja przeglądarkowa). 

Do kiedy są zapisy? Wyłącznie do 4 maja 2021 r. Jeśli przegapisz ten termin, nie ma możliwości dołączenia później. 

Czy podczas wyzwania muszę być wciąż aktywną osobą, na przykład na IG stories? Ależ skąd. Jest to przydatne, owszem, ponieważ wtedy mogę skomentować Twój tekst, oczywiście z pełną życzliwością. Inne osoby biorące w nim udział również. Podczas wyzwania wspieramy się i dodajemy sobie pozytywnej energii do pisania!

Ile czasu muszę przeznaczyć? Ile chcesz. Codziennych ćwiczeń nie będzie zbyt dużo, to ma być raczej dobra zabawa. Jednak materiały zostaną z Tobą na zawsze i możesz wracać do nich na spokojnie w późniejszym terminie, ilekroć poczujesz taką potrzebę. Uczciwie jednak zaznaczam, że bez zgłębienia kart pracy efekt bezpośrednio po wyzwaniu może Cię zawieść. 

.

Jeszcze się nie zapisujesz? Zapewne chcesz przeczytać jeszcze więcej szczegółów dotyczących mnie oraz wyzwania?

Kim jestem? Na imię mam Kasia, choć w internecie łatwiej mnie znaleźć jako Lady V. Piszę od wielu lat i w tym czasie zebrałam całkiem sporo wiedzy i doświadczenia, którymi chcę się podzielić z osobami również kochającymi snucie opowieści.

Dlaczego warto? W ciągu pięciu dni:
> pokażę Ci kilka pomysłów na to, jak już na wstępie wzbogacić swoją opowieść
> postaram się dać Ci pozytywnego kopniaka do pisania

Do tego mam też listę kilku innych powodów:

1. Zawsze warto szkolić swój warsztat pisarski, nieważne na jakim etapie jesteś. Branie udziału w wyzwaniach to całkiem dobra metoda pracy nad sobą.

2. Wyzwanie jest darmowe. Jeśli będę je kiedyś jeszcze udostępniać, czego nie wykluczam, to raczej w opcji zakupu.

3. Codziennie otrzymasz karty pracy, które pomogą Ci ułożyć sobie wszystko w głowie i na papierze.

4. Zahaczysz o kilka tematów, w tym światotworzenie oraz kreację bohatera. 

5. Jeżeli zamierzasz wziąć udział w moich warsztatach o głównych punktach fabuły, jest to doskonały wstęp, który ułatwi Ci dalszą pracę nad książką.

6. W połowie wyzwania planuję live, podczas którego będzie mi można również zadawać pytania. 

7. Po zakończeniu wyzwania otrzymasz mail ze specjalną zniżką na warsztaty, wraz z wyjaśnieniem, jak będzie ona działać. 

Dla kogo to wyzwanie? W tym roku wyzwanie chciałabym skierować do wszystkich, którzy piszą lub chcą pisać. Starałam się, by było ono jak najbardziej uniwersalne i przydatne. Jeśli jednak miałabym wskazać szczególnie jakieś osoby, to polecam tobie wyzwanie, jeśli:
– zaczynasz pisać książkę lub planujesz zacząć w niedalekiej przyszłości
– masz pomysły na stworzenie całego świata, lecz nie wiesz, od czego zacząć, choćby przy pierwszym opowiadaniu
– chcesz, by czytelnicy potrafili łatwo wczuć się w Twój tekst
– prowadzisz sesje RPG i chcesz stworzyć realną scenerię przygód  dla swoich graczy

A teraz… dla kogo to wyzwanie nie jest
– dla tych, którzy uważają, że tło opowieści nie jest istotne
– dla tych, którzy nie lubią podobnych wyzwań

Ale skoro tu jesteś, raczej nie należysz do żadnej z tych grup. Więc nie czekaj dużej i zapisz się!

Formularz będzie aktywny od 30 kwietnia do 4 maja.
Wyzwanie zaczynamy już 5 maja.
Do zobaczenia!

.