Wyzwanie pisarskie 2024
„Jak pisać o przyjaźni?”

Witam Cię na stronie zapisów do majowego wyzwania pisarskiego!

Wracam z czwartą odsłoną akcji, która powoli i mimo przerwy staje się pewną wiosenną tradycją. Dziś zapraszam również Ciebie do wzięcia udziału w majowym wyzwaniu.

Dzięki głosom zebranym na IG wybrałam temat tworzenia relacji między postaciami, a konkretnie relacji przyjacielskich. Mam nadzieję, że będzie to przydatne w kreacji bohaterów oraz dodawaniu głębi Twojej opowieści, albo obecnie pisanej, albo tej z przyszłości.

W tym roku wyzwanie przebiega pod hasłem Jak pisać o przyjaźni?”. W ciągu pięciu dni będziesz dostawać materiały, które pomogą lepiej zrozumieć podłoże relacji, jak również obecny etap i kierunek, w którym może zmierzać. W przeciwieństwie do miłości, przyjaźń potrafi być w książkach traktowana po macoszemu, mimo że ma znacznie większy potencjał, jeśli chodzi o jej wykorzystanie w tekście. Spróbujmy nauczyć się go dostrzegać i wykorzystywać.

Pod spodem garść najważniejszych informacji dla Ciebie.

Kiedy? Wyzwanie zaczyna się 13 maja 2024 r. i potrwa pięć dni. 

Gdzie? Codziennie na Twój mail przyjdą karty pracy z ćwiczeniami, do samodzielnego wykonania. Niektórymi efektami możesz pochwalić się na IG, oznaczając je hasztagiem #wyzwanieladyv oraz @ladyv.pisarka – dzięki temu będę mogła Cię odwiedzić i skomentować wpis. 

Do kiedy są zapisy? Do 12 maja 2024 r. Jeśli przegapisz ten termin, nie ma możliwości dołączenia później. Planuję jednak po drobnych poprawkach wprowadzić do Sklepiku Pisarskiego za jakąś raczej mniejszą niż większą kwotę.

Czy podczas wyzwania muszę być wciąż aktywną osobą, na przykład na IG stories? Ależ skąd. Jest to przydatne, owszem, ponieważ wtedy mogę skomentować Twój tekst, oczywiście z pełną życzliwością. Inne osoby biorące w nim udział również. Podczas wyzwania wspieramy się i dodajemy sobie pozytywnej energii do pisania!

Ile czasu muszę przeznaczyć? Ile chcesz. Codziennych ćwiczeń nie będzie zbyt dużo, to ma być raczej dobra zabawa. Nie ma konieczności „wyrobienia się” tego samego dnia. Materiały zostaną z Tobą na zawsze i możesz wracać do nich na spokojnie w późniejszym terminie, ilekroć poczujesz taką potrzebę. Uczciwie jednak zaznaczam, że najwięcej skorzystasz, gdy zgłębisz karty pracy, odpowiesz na wszystkie pytania i zrobisz ćwiczenia. 

Jeszcze się nie zapisujesz? Zapewne chcesz przeczytać jeszcze więcej szczegółów dotyczących mnie oraz wyzwania?

Kim jestem? Na imię mam Kasia, choć w internecie łatwiej mnie znaleźć jako Lady V. Piszę od wielu lat i w tym czasie zebrałam całkiem sporo wiedzy i doświadczenia, którymi chcę się podzielić z osobami również kochającymi snucie opowieści.

Dlaczego warto? W ciągu pięciu dni:
> pokażę Ci kilka pomysłów na to, jak wzbogacić swoją opowieść
> postaram się dać Ci pozytywnego kopniaka do pisania

Do tego mam też listę kilku innych powodów:

1. Zawsze warto szkolić swój warsztat pisarski, nieważne na jakim etapie jesteś. Branie udziału w wyzwaniach to całkiem dobra metoda pracy nad sobą.

2. Wyzwanie jest darmowe. Jeśli będę je kiedyś jeszcze udostępniać, czego nie wykluczam, to raczej w opcji zakupu.

3. Codziennie otrzymasz karty pracy, które pomogą Ci ułożyć sobie wszystko w głowie i na papierze.

4. Zahaczysz o kilka tematów dotyczących postaci, dzięki czemu wzbogacisz kreację bohatera bądź bohaterki. To zawsze działa na plus przy pisaniu książek 😉

5. Zobaczysz, jak wyglądają moje wyzwania. W razie czego łatwiej Ci będzie podjąć decyzję, czy chcesz brać udział w kolejnym.

6. Masz szansę odkryć na IG nowe pisarskie dusze. Lub ktoś odkryje Ciebie dzięki wspólnemu hasztagowi ^^ 

7. Jeśli zdecyduję się wprowadzić wyzwanie do sprzedaży, otrzymasz ostateczną wersję wyzwania na adres mailowy bez konieczności zakupu. 

Dla kogo to wyzwanie? Chciałabym je skierować do wszystkich, którzy piszą lub chcą pisać. Staram się, by było ono jak najbardziej uniwersalne i przydatne. Jeśli jednak miałabym wskazać szczególnie jakieś osoby, to polecam tobie wyzwanie, jeśli:
– zaczynasz pisać książkę lub planujesz zacząć w niedalekiej przyszłości;
– Twoje postacie się przyjaźnią lub przyjaźniły, ale nie potrafisz tego oddać w zadowalający sposób;
– chcesz, by czytelnicy potrafili łatwo wczuć się w Twój tekst
– jesteś ciekawską osobą i chcesz zobaczyć, co wymyśliłam.

A teraz… dla kogo to wyzwanie nie jest
– dla tych, którzy uważają, że jedyną wartą opisywania relacją jest miłość (lub nienawiść);
– dla tych, którzy nie lubią podobnych wyzwań.

Ale skoro tu jesteś, raczej nie należysz do żadnej z tych grup. Więc nie czekaj dużej i zapisz się!

Formularz będzie aktywny od 10 do 12 maja.
Wyzwanie zaczynamy już 13 maja.
Do zobaczenia!